Psychologie

Lidská osobnost je něco nevysvětlitelného, nepopsatelného. Zde naleznete alespoň pár rad a informací.

Deprese a jak na ni

Deprese označuje v psychologii dlouhodobě pokleslé nálady jedince. Má skličující charakter. Subjekt upadá do trudnomyslných úvah a světa nazírání. Pociťuje často úzkost a osamocenost. Je téměř neschopen smysluplné činnosti a okolí se jeví jako lenoch. Jeho myšlení se zpomaluje a chřadne jeho reakce na radostné podněty. Cítí se ublíženecky, na obtíž, méněcenný. Ztrácí zájmy a chladně reaguje na podněty. Deprese je nemoc a netrvá krátkou chvíli, její léčba je pomalá. Způsobují ji nepříjemné až tragické situace a trýznivé vnější a vnitřní podněty (např. provinění se proti svému svědomí apod.). Označení deprese se běžně užívá v lidské mluvě pro stresové a jiné stavy („Mám depku“ apod.), ale většinou jde o chybné označení.

Deprese jako příznak choroby

V medicíně se někdy pojem deprese používá v trochu jiném smyslu: jako popis příznaku nemoci, který se podobá „pravé depresi“. Někdy se v takovém případě netrvá na tom, aby se jednalo o skutečně dlouhodobé stavy.

Nemoci člověka, u nichž se jako příznak objevuje deprese:

Posledni komentare
19.03.2016 04:59:28: Super!!! Mi šíleně líbilo!!!!!!!!!!! smiley${1} Product key landwirtschafts simulator 2013
18.03.2016 23:17:20: Tento skvělý nápad padá právě na cestě smiley${1} Windows 7 heureka
09.12.2009 16:04:14: Zdravím,zde Vám posílám můj příběh a všem, co trpí depresemi, držím palce a posílám snad alespoň něj...
 
V případě jakýhkoliv dotazů mi mailujte na mailto:ml.psychologie@gmail.cz nebo pište na icq 245-931-663